HARTING Technology Group
Złącze ethernetowe M8 D-Kodowane

Złącze M8 jest często stosowanym rozwiązaniem, jednakże do tej pory stosowanym jedynie do transmisji sygnałów. Nowe złącze M8 D-kodowane charakteryzuje się trwałą metalową obudową posiadającą ciągłość ekranowania, co umożliwia również przesył danych z prędkością do 100 Mbit/s. Aby zapobiec marnowaniu miejsca na dodatkowe interfejsy zasilające,

to złącze M8 jest w stanie wspierać PoE w D-kodowaniu i równocześnie prowadzić transmisję danych i zasilanie do odbiorników na płytach, gniazdo M8 jest ok. 30% mniejsze niż dotychczasowe rozwiązanie M12. Miss M8ty wspiera protokół Ethernetowy IEEE 802.3 i jest standaryzowana zgodnie z PAS IEC 61076-2-114. Może być stosowana w istniejącej już architekturze aktywnej i pasywnej oraz oferuje wymagane bezpieczeństwo.

Siła miniaturyzacji. Przegląd korzyści.

30% mniejsze rozmiary niż konwencjonalne złącze M12

30 % kleiner als übliche M12 Steckverbinder

100 Mbit/s Kat. 5 Fast Ethernet IEEE 802.3

100 Mbit/s Cat. 5 Fast Ethernet IEEE 802.3


Rozwiązanie ekranowane

Geschirmte Lösung


Funkcjonalność PoE

PoE fähig


Wysoka ochrona IP67

Robuste Auslegung nach IP67

Wsparcie PROFINET

Unterstützt PROFINET
Miss M8ty

Wywiad z Matthiasem Domberg, Product Managerem w Grupie Technologicznej HARTING

Złącze M8 może być używane w aktualnie już użytkowanej infrastrukturze pasywnej i aktywnej. Kontrola i monitoring nie są już systemami izolowanymi, są obecnie gotowe do komunikowania się z innymi lokalizacjami i innymi ważnymi źródłami danych.