Lata 1990 – 1999

Prominente Politiker

Na początku lat 90-tych, HARTING rozpoczął rozwój oraz produkcję nowego metrycznego systemu dla złączy PCB.

Na przełomie lat 92/93 wprowadzono “Smokythek“, maszynę elektryczną do dystrybucji papierosów w sklepach, została ona bardzo dobrze przyjęta na rynkach zarówno niemieckim jak i europejskim.

1-szego września 1995, firma na specjalnym koncercie świętowała 50 rocznicę powstania. Minister-Prezydent Johannes Rau był jednym z przemawiających na tej imprezie. Dwa dni później, miasto Espelkamp uhonorowało rodzinę Harting poprzez nadanie nazwy ulicy “Wilhelm Harting Strasse“.

Od 23-go grudnia 1996, HARTING został przekształcony w spółkę komandytowo-aukcyjną (KGaA). Rok później nastąpiła techniczna i wizualna zmiana gdy pierwsza całkowicie elektroniczna maszyna vendingowa do papierosów do stosowania na zewnątrz została zaprezentowana klientom w Hotelu Adlon w Berlinie. W 1997 został wprowadzony do użytku slogan "People-Power-Partnership".

Na początku roku 1998, HARTING przejął infrastrukturę firmy Picker z powierzchnią produkcyjną 19 500 m kwadratowych. Tego samego roku, Dietmar oraz Margrit otrzymali krzyż zasługi w uznaniu za pracę w szeregu różnych organizacji.

W 1999, Hartingowie zatrudnili światowej klasy szwajcarskiego architekta Mario Botta aby zaprojektował nowy gmach działu sprzedaży w Minden. Tego samego roku, Dietmar Harting został wybrany Prezydentem niemieckiego związku producentów elektrycznych i elektronicznych (ZVEI).

Lata 2000–2011 | Lata 1980–1989