Lata 1959 - 1969

Die Firmengründer

W 1957 Wilhelm Harting założył “Picker & Harting GmbH“ fabrykę urządzeń rentgenowskich wraz z właścicielem dobrze znanej amerykańskiej firmy. Zakres produkowanych urządzeń obejmował aparaty rentgenowskie Picker oraz jednostki diagnostyczne, jak również elektromedyczne jednostki diametryczne od HARTING.

Dodany został jeszcze inny zakład produkcyjny, który miał posiadać ważny wkład w rozwój firmy. “Electromechanical and electromagnetic components“ stały się znane w kręgach eksperckich ze swojej wysokiej jakości. W 1959, HARTING stał się pierwszą europejską firmą produkująca elektryczne maszyny vendingowe do papierosów. Na początku lat 60tych, HARTING zaczął specjalizować się w urządzeniach elektromagnetycznych (wznoszące, obracające oraz sterujące solenoidy), szeroki ale prawie nikomu nieznany obszar w tamtych czasach.

Gdy Wilhelm Harting zmarł w 1962, jego firma zatrudniała ponad 700 pracowników. Po śmierci męża, żona Marie Harting przejęła zarządzanie firmą która pod jej przywództwem kontynuowała rozwój. Pięć lat później otrzymała wsparcie ze strony rodziny, jej syn Dietmar dołączył do firmy, dwa lata później dołączył jego brat Jürgen. Dietmar Harting który ukończył zarządzanie biznesem przejął obowiązki części komercyjnej podczas gdy jego brat objął część techniczną którą zajmował się aż do wczesnej śmierci w 1973 w wieku zaledwie 32 lat.

Lata 1970-1979 | Lata 1950-1958