HARTING Technology Group

 

Han-Modular® - Rynkowy standard złączy modułowych

Wraz z serią Han Modular® można optymalnie zaprojektować złącze dla konkretnej maszyny lub urządzenia. Jest to możliwe poprzez tworzenie indywidualnej kombinacji modułów dla różnych interfejsów - signałów, danych, zasilania oraz pneumatyki - montowanych w standardowych obudowach.

Han Modular® oferuje łatwe w obsłudze, wysoce elastyczne rozwiązanie niewielkich rozmiarów oraz wysokiej trwałości.


Han-Modular®: Niezliczone możliwości kombinacji

Han-Modular®: Niezliczone możliwości kombinacji
  • Integracja wielopinowych modułów w pojedyncze złącza
  • Krótszy czas instalacji
  • Znacząca redukcja miejsca
  • Redukcja kosztów komponentów jak również całego systemu
  • Gotowe na przyszłe modernizacje i uzupełnienia

Złącze modularne: Kombinacja zasilania, sygnałów oraz danych oraz pneumatyki w jednym złączu. 
Możliwe tworzenie milionów unikalnych kombinacji złącza!

                
                  Han-Modular® przewodnik doboru
   

                  Konfiguruj złącze

                      eCatalogueDownload PDF

     

 


 Han-Modular® i więcej ...

Ramka zawiasowa oferuje łatwy montaż i oszczędność kosztów

HARTING poszerzył serię Han Modular® o nową "ramkę zawiasową plus". Nowa wersja "plus" charakteryzuje się zastosowaniem sprężyny ze stali nierdzewnej  która utrzymuje ramkę zarówno w pozycji otwartej jak i zamkniętej. Równocześnie dokonane zostały inne ulepszenia wykonania ramki. W wyniku wprowadzonych zmian, montaż modułów stał się jeszcze łatwiejszy i szybszy.

Specjalny moduł PE dla połączeń o dużych wartościach zasilających

HARTING poszerzył portfolio Han Modular® poprzez wprowadzenie modułu PE obsługującego przewody o dużych przekrojach (10-35 mm²). Ramki zawiasowe Han Modular® posiadają wprawdzie zitegrowane przyłącze PE w zakresie 0,5-10mm². Jednakże nowy moduł PE potrafi obsłużyć przewody w zakresie przekrojów 10-35 mm². Dlatego specjalne przewody z redukcją PE nie są już potrzebne. Moduł PE montuje się w ramce, tworząć bezpieczne połączenie PE będące w potencjale z ramką i obudową. Przyłączenie PE jest zgodne ze standardem IEC 61984.

Moduł LC Module dla światłowodowej transmisji w złączu

Moduły LC umożliwiają zastosowanie techniki światłowodowej w złączu przemysłowym. FOC oferuje istotną przewagę w transmisji wrażliwych danych w ciężkich warunkach środowiska przemysłowego. Zapewniają transmisję niezależnym interfejsem i nie wykazują problemów z EMC, które mogą być w przypadku transmisji przewodami miedzianymi. Reasumując, infrastruktura FOC obok zasilania nie tworzy problemów w złączach Han Modular®. Wysoka gęstość kontaktów, modulu LC redukuje wymagane miejsce. Moduły LC są odpowiednie dla włókien 50-62.5/125 multimodowych jak i jednomodowych. Typowe zastosowania dla tego typu modułów to maszyny oraz infrastruktura zakładów przemysłowych.

Han Modular® do bardzo częstego łączenia

Obiekty przemysłowe dążą do modułowych rozwiązań. Stosowanych jest co raz więcej różnego rodzaju urządzeń które są wymieniane w zależności od potrzeb produkcyjnych w możliwie jak najkrótszym czasie. Oznacza to zapotrzebowanie stosowania złączy zaprojektowanych do częstego łączenia. Seria Han Modular® “High Mating Cycles” (HMC) umożliwia tego typu zastosowania (do 10 000 cykli łączeniowych). Stosowanie ramek zawiasowych Han Modular® HMC wraz z modułami Han® Modular w obudowach HMC – to całościowe rozwiązanie na 10 000 cykli łączeniowych. Ramki zawiasowe HMC różnią się od klasycznych ramek zawiasowych specjalnym wykonaniem kontaktu PE. Kontakt ten posiada specjalne powleczenie podnoszące jego trwałość.

Modularne złącze dla sieci Ethernetowych

Łączenie w sieć oraz cyfyrzacja procesów produkcyjnych oznacza wzrost liczby komponentów Ethernetowych na obiektach. Wychodząc naprzeciw, HARTING opracował Han Modular® Switch US4. Umożliwia on podłączenie takich urządzeń jak kamery o dużych rodzielczościach stosowane w procesach jakościowych np. dzięki łatwiej integracji do istniejących już sieci zakładowych. Switch ten jest przeznaczony do zastosowań przemysłowych, wspiera prędkości 10/100/1000 Mbit/s. Możliwe jest podłączenie do 4 urządzeń poprzez porty RJ45. Urządzenie wspiera standard Plug&Play, zintegrowane LEDy umożliwiają szybką i łatwą diagnostykę. Strategia firmy HARTING rozwijania inteligentnych złączy idzie jeszcze dalej: moduł ID dostarcza pamięć do zastosowania w złączu. Rozwijane są również inne warianty modułów takie jak moduły ze zintegorwanymi czujnikami oraz moduły o bezprzewodowej transmisji.

Pneumatyka w złączu

Moduły Han® Pneumatic umożliwiają stosowanie pneumatyki w złączu przemysłowym, tego typu zastosowania mogą występować np. w napędach. Moduły te odróżniają się od modułów elektrycznych niebieskim kolorem.  W zależności od wymagań, męskie i żeńskie kontakty mogą byc stosowane z wieloma rodzajami rurek (∅ = od 1,6 do 6mm). Moduły te mogą być łączone z innymi modułami serii Han Modular®. Oznacza to że prócz modułów zasilających, sygnałowych, światłowodowych również transmisja sprężonego powietrza poprzez złącze wtykowe jest możliwa. Moduły pneumatyczne są dostępne w dwóch wariantach: na dwie rurki (∅ = 6 mm) lub trzy rurki (∅ = od 1,6 do 4 mm). Kontakty żeńskie są dostępne w wersjach z odcięciem i bez odcięcia. Wersja z odcięciem posiada zawór z wbudowaną sprężyną która umozliwia odcięcie przesyłu. Zabezpiecza to przed zbędnym wydmuchem sprężonego powietrza. W czasie cyklu łączeniowego, męski kontakt naciska zawór podowując jego otwarcie.

Ramki zawiasowe Han-Modular®

Han-Modular®

Ramki zawiasowe Han-Modular® umożliwiają łatwy montaż i oszczędność kosztów.

   Dowiedz się więcej

       Download PDF
    

Rozwiązania pod indywidualne potrzeby

W przypadku poszukiwania specjalnego, dedykowanego rozwiązania - również jesteśmy je w stanie dostarczać!

Więcej informacj o "HARTING Customised Solutions"


Han® - Standard od 1950

W roku 1950, młody inżynier Wilhelm Harting rozpoznał potrzebę zastosowania złączy w warunkach przemysłowych, potrzeba ta była większa niż zastosowania w urządzeniach wojskowych. Harting zrozumiał że zastosowanie złączy prostokątnych zapewnie jednocześnie trwałość oraz łatwość użytkowania. Bazując na tych założeniach, opracował normę HARTING dla złączy lub “Han®” w skrócie.

Więcej informacji na temat rodzinnej firmy HARTING i historii złączy Han®

Kontakt

Jeśli potrzebna jest pomoc - prosimy o kontakt.

Wyślij e-mail